proKatalog = jednoduché a efektivní řízení objednávek

Máte zájem konečně vyřešit problém, který se zdá jednoduchý ve stylu „to se nějak udělá samo“, ale přitom Vám mohou utíkat velké peníze?

Věděli jste, že i velké firmy to teprve nedávno začaly považovat za prioritu a zavádějí řešení? Přinášíme Vám návrh, jak nemít velké zpoždění.

Pokud jste majitel firmy, finanční ředitel nebo nákupčí, a ptáte se, jak standardizovat proces objednávání, pak právě pro Vás máme řešení.

Proč standardizovat? Důležité je zajistit, aby Vaši kolegové objednávali správné zboží, materiál a služby, a to z důvodů:

 • všichni by měli objednávat od těch dodavatelů, kteří byli vybráni v tendrech – pokud se to neděje, pak každý objednává u koho chce a objemy nákupů se tříští. Tím se nevyužijí úspory z objemu a komunikace s dodavateli je zbytečně složitá a časově náročná
 • všichni by měli objednávat za správné ceny a dodací podmínky – pokud není proces standardní, pak často tyto podmínky nikdo neřeší a nekontroluje. Zjistí-li to dodavatel, fakturuje si co chce a sjednané podmínky se rozpadají.
 • samotný proces objednání by mělo být co nejjednodušší a pro všechny stejný – pokud je složitý, lidé ho obcházejí. A jestli je standardizovaný, např. v ERP, ale pro drahé licence má do SW přístup jen někdo, opět lidé objednávají přes mejl a telefon. Časté je také, že každá věc se objednává jinak – něco v ERP, něco po mejlu, něco v e-shopu dodavatele – kdo si má všechny ty postupy pamatovat?
 • centralizace objednávání v jednom SW poskytne jednotný přehled o dodaných položkách, množství, datech objednání, kdo objednal. Jednoduše se pak analyzují data pro další použití.

CHCETE VĚDĚT, JAK DO 1 MĚSÍCE STANDARDIZUJETE VEŠKERÉ OBJEDNÁVÁNÍ VE VAŠÍ FIRMĚ?

Pokud to uděláte, lze předpokládat, že začnete hned spořit 5 – 15% *, po roce používání pak nepřímo dalších 10–30% **.

* tím, že vyloučíte výjimky v objednávkách, kdy se objednává za špatné ceny, nebo zboží, které nebylo k objednání schváleno, případně od dodavatelů, kteří nebyli vybráni. Také tím, že zrychlíte a zjednodušíte administrativu spojenou s nákupem a snížíte zásoby.
** tím, že budete mít dobrá data pro další tendr. Dodavatelé také zažijí, jak se u nich sejdou všechny objednávky (netříští se objemy) a budou připraveni dát na příští období lepší podmínky.

Konkrétní příběh jak jsme zjistili, že řešení naši klienti potřebují, a kde jsme se inspirovali k jeho vývoji, najdete v tomto článku.

Řešením je používat aplikaci pro jednoduché objednávání = interní e-shop proKatalog

Co Vám přinese? Jednoduché, rychlé a transparentní objednávání všech komodit a služeb, které nakupujete. Systematizace Vás ale nebude stát zásadní peníze ani interní náklady na zavedení.

Jak dlouho trvá to celé spustit? Do týdne od Vašeho konkrétního rozhodnutí ho můžete začít používat.

Co je pro to potřeba udělat? Objednat (ve formuláři vlevo dole na této stránce), pro každou komoditu či službu určit supervizora, který pomůže dodavateli nahrát své položky, a pak už jen přidělit všem nákupčím přístupová práva.

A co IT, musím něco implementovat? Jedná se o SW formou služby. Není tedy třeba nic instalovat nebo implementovat do firemní IT infrastruktury. Stačí webový prohlížeč.

Co když potřebuji objednávky mít v informačním systému? Hned je lze předávat formou exportu / importu excelu. Ale pro jednodušší práci nabízíme přímou integraci do Vašeho stávajícího systému.

Proč proKatalog?

Podobná samostatná aplikace pro jednoduché objednávání na českém trhu není. Pokud to už má někdo systémově vyřešené, pak většinou přes ERP (SAP, Navision, Helios a další), nebo v nějakém specializovaném SW pro výrobu, stavebnictví, zdravotnictví. Všechny tyto systémy jsou ale robusní a určené primárně pro něco jiného. A pProto jsou drahé a pro objednávání je to „dělo na vrabce“.

V čem je proKatalog lepší? Je to řešení:

 • uživatelsky příjemné
 • můžete objednávat v jednom systému vše, od materiálu do výroby, dopravy, režijního zboží a služeb
 • můžete mít v jedné sekci více dodavatelů, a tedy ideální skladbu položek
 • řádově levnější, pokud srovnáte cenu za licence do „velkých“ SW, které nejsou primárně pro nákup určené
 • lokální aplikace s možností rychlého vývoje zákaznických změn

Na začátku jsem Vám říkal, že velké firmy to často teprve zavádějí. Ano, naše zkušenosti v nákupu a debaty s našimi klienty ukazují, že často teprve v tomto roce, nebo v několika málo předešlých, začali věc řešit systémově, a nebo přecházejí z objednávání v ERP na specializované aplikace, zpravidla vlastního vývoje, nebo od mezinárodních poskytovatelů.

proKatalog vznikl jako výsledek našich bohatých zkušeností u konkrétních klientů, jak těch, kteří ho teprve potřebují, tak těch, kteří z podobné potřeby začali používat obdobné řešení.

Jsme rádi, že můžeme naše 12+ leté zkušenosti s nákupem v mnoha firmách přetavit do dalšího z produktů, které nákup činí snazší, přehlednější a transparentnější. Nejvýznamnější reference, klienty, kteří využívají naše aplikace a služby, nejdete zde.

Nabídka proKatalogu – speciální podmínky pro Vánoce 2014

Nabízíme Vám speciální podmínky, za kterých můžete objednat proKatalog jen v následujících 6 týdnech.

Objednávkou získáte:

 • roční používání proKatalogu
 • neomezený počet nákupčích, kteří mohou objednávat
 • neomezený počet sekcí / obchodů, které si v proKatalogu založíte
 • celkem 1 milion položek, které můžete do proKatalogu nahrát – tj. pro většinu firem více než dostatečné

Cena proKatalogu na rok pro jednu společnost (IČ) je 64.500,– Kč

Vánoční nabídka je sleva 15 % pro objednávky ve dnech 2.12. – 16.12.2014

V dalších týdnech bude nabídka pokračovat, a to až do Vánoc, ale sleva se bude postupně snižovat (efekt Early birds).

Objednáte ve formuláři vlevo dole na této stránce.

Objednávkou učiněnou tímto způsobem v uvedeném čase získáte tyto bonusy, které Vám umožní zlepšit ve Vašem nákupu hned několik věcí najednou.

BONUS 1: Unikátní vzdělávací projekt Procurement academy pro celé Vaše nákupní oddělení. Umožněte Vašim nákupčím načerpat znalosti nákupních expertů z praxe a přinést do Vaší firmy best practice. Cena Procurement academy je 9.900,– Kč + DPH na osobu. Vynásobte si počtem Vašich kolegů, které na kurz přihlásíte – tuto hodnotu dostanete k Vaší objednávce proKatalogu zdarma.

BONUS 2: Vyzkoušejte si e-aukce jako formu vyjednávání. Druhý bonus Vám umožní používat rok neomezeně proAukce. Využijte znalost KRC partners a jejich zkušenosti s e-aukcemi. Cena tohoto bonusu je 990,– Kč + DPH za jednu aukci. Vynásobte si to neomezeným použitím :-) – tuto hodnotu dostanete k Vaší objednávce proKatalogu zdarma.

Objednávkou ve dnech 2.12. – 16.12.2014 ve formuláři vlevo dole na této stránce získáte celkem za 54.825,– + DPH:

 • proKatalog v ceně 64.500,– Kč + DPH se slevou 15 %
 • Procurement academy v ceně 9.900,– Kč + DPH krát počet osob v kurzu zdarma jako bonus
 • proAukce v ceně 990,– Kč + DPH krát počet aukcí, které zrealizujete během roku zdarma jako bonus

Uvedenou cenu včetně bonusů dostane každý, kdo objedná ve formuláři (zvolte volbu se standardní cenou) v uvedených dnech.

Garance spokojenosti

Víme, že si chcete každý SW, který máte dlouhodobě používat, nejprve pořádně vyzkoušet, než se rozhodnete. Proto Vám garantujeme, že proKatalog můžete vrátit 30 dní po objednání a dostanete od nás 100% zaplacených peněz zpět. Vaše objednávka je tedy bez rizika.

Zisky a ztráty

Objednáním proKatalogu získáte:

 • pořádek ve svých objednávkách za rozumnou cenu
 • spokojené kolegy, pro které už nebude objednávání „vopruz“
 • bonusy, jejichž samotná hodnota je minimálně ve stejné výši jako proKatalog sám. A to nezmiňujeme finanční přínos, které Vám správné použití proKatalogu, proAukcí i poznatků z Procurement academy přinese v každodenním nákupu.

Pokud neobjednáte, ztratíte:

 • možnost si bez rizika vyzkoušet nový a praktický způsob, jak sjednotit objednávání ve Vaší firmě
 • peníze, které dáte navíc za objednávání v jiných SW, nebo za ztráty, které Vám přináší chaotické objednávání
 • možnost teď hned, jednoduchým rozhodnutím, s minimálním vynaloženým úsilím, vyřešit problém, o kterém jste možná buď nepřemýšleli, nebo naopak dlouho uvažovali, ale nevěděli jak na to.

2.12. dostanete e-mailem podobný text. Bude v něm o něco menší sleva na cenu proKatalogu, ale zase přidám Vaše nejzajímavější reakce (budu objektivní, dostanete reakce jak pozitivní, tak ty opačné – určitě i takové přijdou).

Máte dotazy, nápady, připomínky? Kontaktujte mne, nebo kohokoli z mých kolegů, jejichž kontakty najdete zde. S technickými dotazy Vám nejlépe pomůže kolega Robin Jančařík.

Pěkný den a pohodu při objednávání Vám přeje

Tomáš Koutek

partner

KRC partners s.r.o.

cell: +420 731 135 323

phone: +420 224 284 075

email: Koutek@KRCpartners.com

web: www.KRCpartners.com

LinkedIn skupina: Strategický nákup

RSS Google+ YouTube LinkedIn O nás Kontakty Reference