Zajímavosti

Nakupovat centrálně? Ano, nebo ne?

článek byl přidán 13.04.2016

Tady je odpověď celkem jednoznačná, ANO. Naštěstí je toto většině firem celkem jasné a alespoň zásadní nákupy dělá procurement. Takže kde je problém, proč se o tom bavit?

Tomáš Koutek

Excelentní výběrové řízení

článek byl přidán 08.03.2016

V podstatě každý nákupčí dělá výběrová řízení a každý věří, že je dělá dobře. Přesto je soubor činností, které se v různých firmách považují za výběrové řízení, dost různý. Jak by tedy mělo vypadat excelentní výběrové řízení?

Tomáš Koutek KRC partners

SW nástroje pro řízení nákupu

článek byl přidán 09.02.2016

Jaké nákupní činnosti dnes můžete svěřit SW aplikacím? - Nákupní požadavky a workflow - Katalogy - Tendry, výběrová řízení - Řízení dodavatelů - Contract management - Plánování strategického nákupu - spend analýzy - řízení zásob

Tomáš Koutek KRC partners

Přeji Vám dobrý & úspěšný nákup

článek byl přidán 19.01.2016

začátek roku = příležitost si navzájem popřát. Přeji Vám dobře nastavený a úspěšný nákup ve Vaší společnosti. Zamyslel jsem se, co že to vlastně ten dobrý nákup je. Za ty roky jsem viděl hodně nákupních oddělení a přemýšlel jsem, co odlišuje ty dobré od průměrných až špatných. Jako inspiraci mi dovolte shrnout to, co vidím jako atributy dobrého nákupu:

Tomáš Koutek KRC partners

Hypotéka & vyjednávání e-aukcí

článek byl přidán 12.10.2015

Vy, kteří čtete naše články na našem webu nebo LinkedIn, máte zpravidla zkušenosti s firemním nákupem, kde odvádíte profesionální práci. A co při utrácení svých soukromých peněz. Jste také profi nákupčí?

Tomáš Koutek proAukce

Hodnocení dodavatelů

článek byl přidán 12.03.2015

První otázka – proč vlastně hodnotit dodavatele? Druhá – pokud tedy ano, pak jak na to a kdo by to měl dělat? A když už máme hodnocení, tak co pak s ním? Pojďme tedy od začátku.

Tomáš Koutek KRC partners

Rok 2015 - přejeme, ať je úspěšný a plný otevřené mysli

článek byl přidán 05.01.2015

Začátek jistě krásného a úspěšného (= prostě super) roku 2015 mne vede k tomu, abych Vám napsal, proč jsme tady, jak o naší práci přemýšlíme a hlavně k čemu Vám můžeme být užiteční. Jaká je filozofie našich služeb a proč děláme zrovna toto.

Tomáš Koutek KRC partners

proKatalog = jednoduché a efektivní řízení objednávek

článek byl přidán 24.11.2014

Máte zájem konečně vyřešit problém, který se zdá jednoduchý ve stylu „to se nějak udělá samo“, ale přitom Vám mohou utíkat velké peníze? Pokud jste majitel firmy, finanční ředitel nebo nákupčí, a ptáte se, jak standardizovat proces objednávání, pak právě pro Vás máme řešení.

Tomáš Koutek proKatalog

Objednáváte to, co máte s dodavatelem ve smlouvě? Víte, co objednáváte? Jak vlastně objednáváte?

článek byl přidán 03.11.2014

Zažili jsme to několikrát a nikdy se nestačíme divit. Poprvé to bylo velké překvapení – u klienta jsme udělali tendr na materiál do výroby, spočítali velké úspory a klient se těšil, jak bude šetřit. Po půl roce jsme tam přijeli dělat jinou komoditu a zajímal nás stav předchozího projektu. Prý mají tak 15% očekávaných úspor, takže to celé vidí jako neúspěch.

Tomáš Koutek proKatalog

Jak být dlouhodobě úspěšným šéfem nákupu, co jsou jeho klíčové vlastnosti?

článek byl přidán 30.10.2014

Znám řady šéfů nákupu, kteří jsou opravdu dobří. A pak znám také spousty těch, kteří jsou špatní, spíše tragičtí…V tomto článku se snažím shrnout vlastnosti, které Ti dobří mají a Ti špatní většinou ne. Co dělají dobří manažeři nákupů…

KRC iTender Procurement Academy
RSS Google+ YouTube LinkedIn O nás Kontakty Reference